ONLINE DERSLER

Başarılı Olmak İçin 5 Adım

  • Kişisel Gelişim
  • 12.05.2020
  • 819 Kez Okundu
Başarılı Olmak İçin 5 Adım

“Hedeflediğiniz amaca ulaşmaya yaramayan zaman, yitirilmiş olan zamandır.” Akira Kurosawa

Kendini Bil

Bütün kadim bilgilerin üzerinde durduğu bir konu “Kendini bilmek”. Başarmak için çıkılan yolda ilk adım kendini tanımaktan geçiyor. Hangi çalışma disiplinine daha yatkınım? Bu sorunun cevabını verdiğinizde, çalışmanız için en uygun koşulları sağlayabilirsiniz. Örneğin kimileri ortam sesi ile motive olurken kimileri çevrelerinden derin bir sessizlik talep ederler. Siz hangisisiniz?

Plan-Program Yap

Düzgün yapılmış bir plan işlemese bile yeni programları doğurduğundan, neresinden tutarsanız tutun faydalı bir çabadır. Yapmak istediklerinizi kâğıt üzerinde yazmak, neredeyse başarmanın yarısıdır. Günlük ve haftalık bir “yapılacaklar listesi” geri dönüp kendinize bakma fırsatı vereceğinden, duruma tam olarak hâkim olmanızı sağlayacaktır.

Kendine Güven

Demesi kolay demeyin. On binlerce insan sizin gibi sınava hazırlanıyor olsa da daha önceki başarı öykülerine bakmakta fayda var. Her insan kendine özel potansiyeller taşıyor. Farkında olup, bunu disipline edenler her zaman bir adım önde. Onlar yaptıysa siz neden yapamayasınız?

Biraz Rahatsızlık

Güvenli alanın dışına çıkmak bir müddet zorlasa da geriye döndüğünüzde sıkıldığınız ortamın keyfine varmamızı sağlar. Bir iş seyahati ya da bir yakınınıza bakmak için evde kurduğunuz düzenden ayrılmak zorunda kalabilirsiniz. Sakin olun ve çalışma rutininizi yanınıza alın. Dersleriniz nasılsa mobil uygulamanızda. Rutininizi yeni düzene adapte edin. 

Israrcı Ol

Başarı, başarısızlığı kabul etmeyenler için var. Israrcı olun. Stres yönetimi konusunda uzmanlaşın. Gelecek, bugün attığınız ufak adımlarla kuruluyor; her çabanın çok kıymetli olduğunu her zaman hatırlayın.

Anonim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim