ONLINE DERSLER

Dissatisfaction

  • # YÖKDİL SAĞLIK
  • Okuma Süresi 3
dissatisfaction

1) Dissatisfaction with body image and unhealthy eating behaviours are important issues for adolescent girls.
2) Many young women believe that they are overweight, sothey want to weigh less.
3) In one study, 44% of adolescent girls believed they were overweight and 60% were actively trying to lose weight even though the majority of these young girls were within normal weight ranges.
4) Several cross-sectional studies have reported a positive association between exposure to beauty and fashion magazines and an increased level of weight concerns or eating disorder symptoms in girls.
5) Field et al found that the importance of thinness and trying to look like women on television, in movies or magazines were predictive of young girls (9 to 14 years old) beginning to purge at least monthly.
6) In another prospective study, this same group found that both boys and girls (aged 9 to 14 years old) who were making an effort to look like the figures in the media, were more likely than their peers to develop weight concerns and become constant dieters.

ÇEVİRİ:
1) Beden imajından memnuniyetsizlik ve sağlıksız beslenme davranışları ergen kızlar için önemli konulardır.
2) Birçok genç kadın aşırı kilolu olduklarına inanıyor, bu yüzden daha az kilolu olmak istiyor.
3) Bir çalışmada, ergen kızların %44’ü aşırı kilolu olduğuna inanıyor ve bu genç kızların çoğunluğu normal kilo aralığında olmalarına rağmen %60’ı aktif olarak kilo vermeye çalışıyordu.
4) Çeşitli enine-kesitsel çalışmalar, güzellik ve moda dergilerine maruz kalma ve kızlarda artan kilo endişeleri ve beslenme bozuklukları belirtileri arasında pozitif bir ilişki olduğunu göstermiştir. 5) Field ve arkadaşları zayıflığın öneminin ve televizyondaki, filmlerdeki ya da dergilerdeki kadınlar gibi görünmeye çalışmanın en az ayda bir kere kusmaya başlayan genç kızların (9 – 14 yaş arası) habercisi olduğunu buldu.
6) Başka bir prospektif (ileriye dönük) çalışmada, aynı grup (Field ve arkadaşları) medyadaki kişiler gibi görünme çabasında olan hem erkekler hem de kızların (9 – 14 yaş arası) kilo endişeleri geliştirme ve sürekli diyet yapan insanlar haline gelmelerinin akranlarına göre daha muhtemel olduğunu keşfetti.

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim